• قیمت زنده بیت کوین

صنعت ماینینگ را می توان یکی از جذاب ترین صنایع نوپا دانست. تا قبل از به وجود آمدن بیت کوین، کلمه ماینینگ چندان رایج نبود. اما با به وجود آمدن و گسترش بیت کوین، بسیاری از افراد میل داشتند از این شبکه پرسود کسب درآمد کنند. جدای از خرید و فروش ارزهای دیجیتال، این ماینرها هستند که نقش بسیار مهمی در بقای شبکه دارند. در این مقاله می خواهیم به تمامی پرسش ها درباره ماینینگ بیت کوین پاسخ دهیم. در ادامه همراه صرافی آنلاین ساترکس باشید.

ماینینگ چیست؟

برای آشنایی با ماینینگ، باید شبکه، فرآیند خرید و فروش ارز دیجیتال و به خصوص بیت کوین را به خوبی بشناسیم. بیت کوین، یک رمز ارز غیرمتمرکز است. رمز ارز به این معنی است که شبکه بیت کوین از علم رمزنگاری برای تبادل اطلاعات استفاده می کند. از طرف دیگر غیر متمرکز بودن نیز به معنی عدم کنترل شخص یا گروهی خاص بر شبکه بیت کوین است. به عبارت دیگر تمامی افراد عضو شبکه، به یک اندازه حق تصمیم گیری درباره ادامه حیات شبکه را دارند. اعتماد افراد داخل شبکه و همکاری آن ها با یکدیگر بقای شبکه را تضمین می کند. اما جایگاه ماینرها در این فرآیند کجاست؟ از آنجا که این شبکه غیرمتمرکز است، افرادی باید حضور داشته باشند و صحت نقل و انتقالات تراکنش ها را تایید کنند. اما چه کسانی باید حقوق یا به عبارت بهتر پاداش کار شبانه روزی ماینرها را پرداخت کنند؟ در پاسخ باید بگوییم، ساختار شبکه بیت کوین به گونه ای طراحی شده که پس از هر نقل و انتقال مبلغی مشخص به عنوان پاداش به ماینر داده می شود.

ماینرها چگونه به بقای شبکه بیت کوین کمک می کنند؟

قیمت ارز دیجیتال بیت کوین وابسته به عرضه و تقاضا در شبکه است. از طرف دیگر نقل و انتقالات مالی در داخل شبکه وابسته به حل معادلات ریاضی بسیار پیچیده است. این معادلات ریاضی از جنس رمزنگاری هستند و به سادگی نمی توان آن ها را حل کرد. در حقیقت ماینرها برای حل آن ها با یکدیگر مسابقه می دهند. هر کسی که زودتر بتواند پاسخ را پیدا کند، برنده پاداش خواهد شد. حل این معادلات توسط کامیپوترهای بسیار قدرتمند انجام می شود.

مدیر 11 اسفند 1399 0 نظر ماینر

0 نظر

اضافه کردن یک نظر

امروز را با ساترکس شروع به کار کنید

حساب کاربری رایگان باز کنید و وارد دنیای ارزهای دیجیتال شوید!

اکنون ثبت نام کنید