• قیمت زنده بیت کوین

ماینینگ یکی از جذاب‌ترین صنایع دنیا است. افراد بسیاری در این صنعت مشغول به کار هستند. یکی از مسائل مهم در ماینینگ انتخاب استخر است. استخر ماینینگ یکی از مهم‌ترین مسائلی است که ماینرها باید در مورد آن به توافق برسند. در این مقاله می‌خواهیم به پرسش استخر ماینینگ چیست پاسخ دهیم. در ادامه همراه ساترکس باشید.

استخر استخراج ارزهای دیجیتالی چیست؟

در یک صرافی آنلاین ارز دیجیتال یا به هنگام خرید و فروش ارزهای دیجیتالی بلوک‌های جدیدی تشکیل می‌شود. این بلوک‌ها بر اساس معادلات پیچیده ریاضی و علم رمزنگاری ایجاد می‌شوند. معادلات شبکه بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتالی به‌شدت پیچیده و دشوار است. برای حل این معادلات به دستگاه‌هایی باقدرت پردازشی بسیار بالا نیاز داریم. اما این کافی نیست. ماینرها برای اینکه شانس خود را برای حل کردن معادله بیشتر کنند، قدرت دستگاه‌ها را به صورت تجمیعی در یک سرور یکی می‌کنند. به‌این ‌ترتیب قدرت پردازش بالا می رود و می‌توان در زمان کوتاه‌تری تعداد بیشتری معادله حل کرد. از طرف دیگر با حل موفقیت آمیز و به موقع یک بلوک توسط یک استخر استخراج پاداش حاصل از حل آن بلوک بین تمامی ماینرها بر اساس قدرت پردازشی که در اختیار گذاشتند، تقسیم می‌شود.

ماینرها، معدن کاران زحمتکش دنیای رمز ارزها

در هر نقل و انتقالی در شبکه، یک بلوک جدید شکل می‌گیرد. شکل‌گیری بلوک جدید، نیاز به حل معادلات پیچیده دارد. ماینرها کسانی هستند که حاضرند این فرآیند را انجام دهند. شبکه در مقابل حل هرکدام از این بلوک‌ها به آن‌ها پاداش می‌دهد. برای مثال در شبکه بیت کوین، یک ماینر بسته به اینکه سختی شبکه چه باشد، با حل یک بلوک جایزه ی آن بلوک را به بیت کوین دریافت می کند. معماری بیشتر رمز ارزها به‌گونه‌ای است که با هر بار تولید یک بلوک جدید، معادلات سخت‌تر و چند مجهولی‌تر می‌شوند. به عبارت بهتر ماینرها هر بار با حل کردن معادله یک معادله دشوار دیگر را برای خود درست می‌کنند. بر اساس معماری شبکه های مختلف می توان گفت ماینرها نقش بسیاری مهمی را در تکمیل فرآیند خرید بیت کوین و دیگر ارزها ایفا می کنند.

مدیر 11 اسفند 1399 0 نظر ماینر

0 نظر

اضافه کردن یک نظر

امروز را با ساترکس شروع به کار کنید

حساب کاربری رایگان باز کنید و وارد دنیای ارزهای دیجیتال شوید!

اکنون ثبت نام کنید